כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

דיני תעבורה

 • ראשי /
 • מאמרים משפטיים
 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  תאונת דרכים – פיצוי כספי הולם גם בהעדר נכות

  למשרדנו פנה תובע - בחור צעיר ונורמטיבי, אשר נפגע בתאונת דרכים, עת חצה הכביש במעבר חציה להולכי רגל, ע"י רכב חולף. בעקבות התאונה, נפל התובע אפיים ארצה ונחבל בחלקי גופו השונים; בין היתר סבל משבר בקרסול. למזלו הרב - לא נותרה לתובע נכות צמיתה, קבועה המשפיעה על תפקודו בחיי היום-יום.

  אך עם זאת לתובע היו מספר נזקים כלכליים אשר בגינם ביקש לתבוע בגין העוול שנגרם לו.

  מכאן המאמר הקצר שלפנינו:

 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  עבירת הנהיגה בשכרות

  אחת העבירות החמורות ביותר הקיימות בפקודת התעבורה - הינה עבירת הנהיגה בשכרות. לצערנו, לעיתים קרובות אנו שומעים על תאונות דרכים קשות אשר נגרמו בעקבות צריכת אלכוהול/משקה משכר/סם אסור, אשר נמצאו בגופו של הנאשם/ת באותה תאונת הדרכים.

 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  עבירות התעבורה, שיטת הניקוד החדשה ואמצעי התיקון הנהוגים

  עבירות התעבורה השונות טומנות בחובן מספר סנקציות מגוונות, בין היתר, ולצדו של הקנס הכספי, או רכיב ענישתי כלשהו שהושת על מי אשר הורשע בבית המשפט לתעבורה, נצבות איתנות נקודות משרד הרישוי. עפ"י זה האחרון, שיטת הניקוד הינה אמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים, זאת בהתאם לחומרת העבירה.

 • Staff/75

  עבירות תעבורה - אחריות קפידה, יצוג משפטי הולם ומה שביניהם

  בית המשפט לתעבורה דן בקשת רחבה של עבירות התנועה השונות, החל מעבירות של חניה הגוררות תשלום קנסות, דרך עבירות התנועה הנפוצות יותר, כגון: אי חגירת חגורת בטיחות, אי מתן זכות קדימה וכו', ועד עבירות חמורות הכוללות, תאונות דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון נהיגה וגרימת מוות.

 • Staff/75

  נהיגה במהירות מופרזת

  עבירת הנהיגה במהירות שאינה עפ"י המהירות המותרת בחוק, הפכה למכת מדינה, ובהתאמה קבעו בתי המשפט לתעבורה: כי מי אשר נוהג במהירות דמיונית ומסוכנת, אשר לא ניתן להגיע אליה בהיסח הדעת, אלא במודע... ראוי כי תינתן כנגדו ענישה הכוללת פסילה מהחזקת רישיון נהיגה שכן היא עונש אפקטיבי ומרתיע.

צרו איתי קשר