אתם גולשים כאן | ראשי | מאמרים משפטיים

מאמרים משפטיים

באזור זה באתר תמצאו מאגר מאמרים מקצועיים בתחומי ההתמחות של המשרד. אין לראות במידע זה כיעוץ משפטי אך בהחלט ניתן לעשות בו שימו כדי להעמיק את הבנתכם בתחומים השונים שיסקרו כאן.

חולת פיברומיאלגיה הוכרה כאדם עם מוגבלות

חולה בפיברומיאלגיה הוכרה כאדם עם מוגבלות, בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות. הפיטורים בוטלו.

המשך קריאה: חולת פיברומיאלגיה הוכרה כאדם עם מוגבלות

עבירת הנהיגה בשכרות

אחת העבירות החמורות ביותר הקיימות בפקודת התעבורה - הינה עבירת הנהיגה בשכרות. לצערנו, לעיתים קרובות אנו שומעים על תאונות דרכים קשות אשר נגרמו בעקבות צריכת אלכוהול/משקה משכר/סם אסור, אשר נמצאו בגופו של הנאשם/ת באותה תאונת הדרכים.

המשך קריאה: עבירת הנהיגה בשכרות

עבירות התעבורה, שיטת הניקוד החדשה ואמצעי התיקון הנהוגים

עבירות התעבורה השונות טומנות בחובן מספר סנקציות מגוונות, בין היתר, ולצדו של הקנס הכספי, או רכיב ענישתי כלשהו שהושת על מי אשר הורשע בבית המשפט לתעבורה, נצבות איתנות נקודות משרד הרישוי. עפ"י זה האחרון, שיטת הניקוד הינה אמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים, זאת בהתאם לחומרת העבירה.

המשך קריאה: עבירות התעבורה, שיטת הניקוד החדשה ואמצעי התיקון הנהוגים

חובת פרישה בגיל ששים ושבע - לא עוד

לנוכח התהודה הרבה שזכה לה פסק הדין של בית הדין הארצי מיום 6.12.12 ובשים לב לפניות שכבר הגיעו אלינו בענין חובת פרישה בגיל ששים ושבע להלן הסבר למה שנפסק- וגם למה שלא נפסק, בפסק דין זה.

המשך קריאה: חובת פרישה בגיל ששים ושבע - לא עוד

חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה - חידושים

ב- 19.6.12 נכנס לתוקפו חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה. בכתבה קצרה זו אתייחס לחידושים העיקריים שבו. אתן דגש להשלכות האפשריות של החוק על החשיפה של מזמיני השירות, אלה שמקבלים שירותים מקבלנים שעוסקים במתן שירות, באמצעות עובדיהם, אצל זולתם.

המשך קריאה: חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה - חידושים

קבלת פטור ממס שבח - חלון הזדמנויות עומד להיסגר

במטרה להגדיל את היצע הדירות בשוק החופשי בעלי דירות המעוניינים למכור את דירתם יכולים לקבל פטור ממס שבח אך חלון הזדמנויות עומד להיסגר.

המשך קריאה: קבלת פטור ממס שבח - חלון הזדמנויות עומד להיסגר

הסכם קיבוצי על כלל ענפי המסחר בבאר שבע

צעד נוסף ומשמעותי בביצור זכויותיהם של עובדים בלתי מאורגנים שאינו פוסח ולו על עובד אחד. נחתם ביום 27.1.13 בין לשכת המסחר בבאר שבע ולשכת המסחר בתל אביב לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה.

המשך קריאה: הסכם קיבוצי על כלל ענפי המסחר בבאר שבע

ביטול חובת פרישה בגיל 67- עוד רחוקה הדרך...

במאמר קודם, בו סקרנו את הילכת ליבי וייברגר "חובת פרישה בגיל ששים ושבע - לא עוד", כתבנו שהמילה האחרונה בעניין חובת הפרישה בגיל 67 עדיין לא נאמרה. שעניינה של ליבי ויינברגר תלוי ועומד בפני בית המשפט העליון.

המשך קריאה: ביטול חובת פרישה בגיל 67- עוד רחוקה הדרך...

משלוח דואר "ספאם" עלה למפרסם 10,000 ₪

שליחת דואר "ספאם" (הידוע גם בכינויו "דואר זבל") אסורה על פי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב – 1982, אלא אם הנמען נתן הסכמתו לקבלת דבר הדואר.

המשך קריאה: משלוח דואר "ספאם" עלה למפרסם 10,000 ₪

תשר / טיפ - בסיס לקיצבה?

מזה שנים רבות שהפסיקה מתייחסת אל התשר (טיפ) שניתן למלצרים במסעדות כאל תשלום שאינו מחוייב בדיווח וממילא גם במס. זו הטבה שרשויות החוק יודעות על קיומה, אבל אינן נוגעות בה. בהערכה זהירה, מדובר בכמיליארד שקל בשנה, בענף המסעדות בלבד.

המשך קריאה: תשר / טיפ - בסיס לקיצבה?
חזרה לדף הבית

זקוקים ליעוץ באחד מתחומי ההתמחות שלנו? חייגו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

  • שם מלא: *
  • מספר טלפון:
  • סיבת הפניה:

2017 © כהן, ערב ושות' - משרד עורכי דין | הדסה 78, באר שבע, טלפון: 08-627-7233, פקס: 08-623-6558, פקס (הוצל"פ): 08-623-4596.