כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

דיני תעבורה

ראשי מאמרים משפטיים
 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  עבירת הנהיגה בשכרות

  אחת העבירות החמורות ביותר הקיימות בפקודת התעבורה - הינה עבירת הנהיגה בשכרות. לצערנו, לעיתים קרובות אנו שומעים על תאונות דרכים קשות אשר נגרמו בעקבות צריכת אלכוהול/משקה משכר/סם אסור, אשר נמצאו בגופו של הנאשם/ת באותה תאונת הדרכים.

 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  עבירות התעבורה, שיטת הניקוד החדשה ואמצעי התיקון הנהוגים

  עבירות התעבורה השונות טומנות בחובן מספר סנקציות מגוונות, בין היתר, ולצדו של הקנס הכספי, או רכיב ענישתי כלשהו שהושת על מי אשר הורשע בבית המשפט לתעבורה, נצבות איתנות נקודות משרד הרישוי. עפ"י זה האחרון, שיטת הניקוד הינה אמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שביצעו נהגים, זאת בהתאם לחומרת העבירה.

 • Staff/75

  עבירות תעבורה - אחריות קפידה, יצוג משפטי הולם ומה שביניהם

  בית המשפט לתעבורה דן בקשת רחבה של עבירות התנועה השונות, החל מעבירות של חניה הגוררות תשלום קנסות, דרך עבירות התנועה הנפוצות יותר, כגון: אי חגירת חגורת בטיחות, אי מתן זכות קדימה וכו', ועד עבירות חמורות הכוללות, תאונות דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון נהיגה וגרימת מוות.

 • Staff/75

  נהיגה במהירות מופרזת

  עבירת הנהיגה במהירות שאינה עפ"י המהירות המותרת בחוק, הפכה למכת מדינה, ובהתאמה קבעו בתי המשפט לתעבורה: כי מי אשר נוהג במהירות דמיונית ומסוכנת, אשר לא ניתן להגיע אליה בהיסח הדעת, אלא במודע... ראוי כי תינתן כנגדו ענישה הכוללת פסילה מהחזקת רישיון נהיגה שכן היא עונש אפקטיבי ומרתיע.

 • כהן ערב ושות' משרד עורכי דין

  לא יאומן כי יסופר

  סיפור קפקאי אשר לצערנו יכול לקרות לכל אדם מן הישוב. מעשה שהיה כך היה: לקוח משרדנו קיבל לתדהמתו כתב אישום חמור והזמנה לדין דחופה, בגין ביצוע לכאורה של עבירות תעבורה כבדות משקל. עם הגיעו אלינו, פנה משרדנו למשטרת ישראל והתברר כי העבירה נשוא העניין בוצעה במחוז אחר!